UÇANOK EMLAK VE İNŞAAT

Uçanok İnşaat Ltd. Şti. adı altında 1997 yılında karayolları ulaşım altyapısı sektöründe faaliyete başlayan şirketimiz, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Dairesi’ne bağlı devlet yollarının yapım ve onarımıyla ilgili taahhüt etmiş olduğu birçok işi başarıyla tamamlamıştır.

 

UÇANOK BİMS

Modern tesisi ile (8.000 m2 kapalı ve 65.000 m2 açık alan üzerine kurulu) bims blok, parke ve beton yapı elemanları üreterek KKTC inşaat sektörüne önemli ölçüde hizmet vermektedir.

 

PREMİX HAZIR BETON

Uçanok Şirketler Grubu, 2012 yılının başlarında Premix Hazır Beton ve Asfalt Sanayi Ltd. adı altında Gazimağusa, Değirmenlik ve Çayırova'da eş zamanlı üç tesis ile müşterilerine sunduğu hizmet yelpazesini hazır beton alanına da aktarmıştır..Otuz kişilik konusunda deneyimli ve uzman kişilerle,TS EN 206-1 standartlarına uygun çeşitli kıvam ve agrega dane büyüklüğü sınıflarında normal, katkılı ve yüksek dayanımlı betonlar üretmektedir. Standartlara uygun laboratuarlarda, hammadde ve ürünlerimizle ilgili tüm deney ve kontroller yapılamaktadır.

 

BEŞPARMAK MADEN İŞLETMELERİ

İnşaat sektöründe büyük önem taşıyan agrega üretimini şirket çatısı altında toplamak için 2002 yılında Beşparmak Maden İşletmeleri’nin %100 hisselerini alarak maden işletmeciliği faaliyetlerine başlamıştır. Bu sektörde nitelikli üretim tesislerine sahip olan Beşparmak İşletmeleri, farklı sektör üretimlerinde ihtiyaç duyulan agrega üretimini başarıyla karşılamaktadır. Beşparmak İşletmeleri şu anda atmışın üzerinde aktif çalışanı ile birlikte 90 dönüm arazi üzerinde standartlara uygun kırma eleme makineleriyle ile günlük 6500 ton malzeme üretmektir.