Uçanok Şirketler Grubu, inşaat sektöründeki 15 yıllık bilgi ve deneyimlerinin ışığında her geçen gün bu sektörün öncüleri olmak adına yeni adımlar ve yatırımlar yapmaya devam ediyor. Uçanok İnşaat Ltd. Şti. adı altında 1997 yılında karayolları ulaşım altyapısı sektöründe faaliyete başlayan şirketimiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Dairesi’ne bağlı devlet yollarının yapım ve onarımıyla ilgili taahhüt etmiş olduğu birçok işi başarıyla tamamlamıştır.

 

Özellikle inşaat sektöründeki büyümeye bağlı olarak 2002 yılında Uçanok İnşaat Ltd. Şti., Uçanok Şirketler Grubu adı altında mevcut hizmetlerine üstyapı inşaatı, mühendislik ve proje danışmanlık hizmetleri, gayrimenkul yatırımları, emlak, press beton ve beton yan ürünleri imalatı, hazır beton üretimi ve maden işletmeleri faaliyetlerinide bünyesine eklemiştir.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin çeşitli bölgelerinde belirtilen sektörlerde kalite kontrol belgeleriyle hizmet veren şirketimiz etkin idare, güçlü işbirlikçi yapısı ve konusunda tecrübeli iki yüzü aşkın personeli ile birçok projeyi başarıyla tamamlamış ve KKTC inşaat sektöründe hizmet veren öncü şirketler arasında yer almıştır. Uçanok Şirketler Grubu, zorlu projelerde proje bütçesinde ve zamanında teslimatlar ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedeflemiştir.

 

Kendi makine gücü ile projeleri zamanında tamamlamayı amaçlayan şirketimiz şantiyelerimizde bulunan atölyelerimizde araç bakım ve onarım hizmetlerini de gerçekleştirmektedir. Hedeflerini kaliteye verdiği önemle birleştiren şirketimiz, hizmet verdiği tüm tesislerinde ISO 9001-2000 standartlarına uygun olarak kaliteyi izlemeye yönelik deneyler yaptırmakta ve üretimin her aşamasında sürekli incelemelerde bulunmaktadır.

 

Vizyonumuz, ülkemiz doğal kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak yapı sektörü için kaliteli ürünler üretmek ve inşaat sektörünün yapı taşları olduğuna inandığımız ilgili sektörlerimizin müşteri memnuiyetini benimseyen bir anlayışla dünya standartlarına ulaştırmaktır. Misyonumuz ise uzman teknik kadromuz ve gelişen teknoloji ile sektörümüzle ilgili kendimizi geliştirip yüksek üretim kapasitesiyle ürün ve hizmet sunmaktır.